Başkanın Mesajı
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Merkez Nöbetçiler
 
 Merkezefendi
 
 
 DERYA 3611734
 DENİZLİ 2635195
 DOST 2424244
 HASİBE KARTOĞLAN 3777374

 

 Pamukkale
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği Ankara’da Gerçekleştirildi
 
 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinliği Ankara’da Gerçekleştirildi

 

Eczacılar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için Ankara’da buluştular.

 

 

 

11 Mart Cumartesi günü gerçekleşen etkinlik kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kadın eczacılar, sabah saatlerinde ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Kalabalık bir grup halinde katılım sağlayan kadın eczacılar, TEB Merkez Heyeti Üyeleri Ecz. F. Esin Demirtok İyiel, Ecz. Ümran Pelenkoğlu ve Denetleme Kurulu Üyesi Ecz. Aylin Yalçınkaya öncülüğündeki Heyet ile birlikte Anıtkabir mozolesine çelenk bıraktılar.

Ata’nın huzurunda başlayan 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü etkinliği öğle yemeği ve söyleşi ile devam etti.

Daha sonra, TEB Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyeleri, eczacı odalarının başkan ve yöneticileri ile eşleri, dekanlar, akademisyenler, siyasi parti temsilcileri, eczacılık fakültesi öğrencileri ve Ankaralı eczacılardan oluşan yaklaşık 500 kadın eczacının katılımıyla, Gazeteci-Yazar İsmail Küçükkaya ile bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşi sonrasında tüm katılımcılara, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kaleme aldığı “NUTUK” kitabı hediye edildi.

Söyleşi öncesinde, TEB Merkez Heyeti adına konuşan Ecz. F. Esin Demirtok İyiel, Cumhuriyet kadınlarını selamlayarak konuşmasına başladı. İyiel, mesleğine sahip çıkan tüm eczacı kadınların 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününü kutladı ve gelenlere teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye çıkan TEB Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, tüm emekçi kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayarak başladığı konuşmasında; bu önemli günde kadınların trajik hikayelerle değil, toplumda hak ettiği yeri bulduğu ve hor görülmediği, dışlanmadığı, emeğinin küçümsenmediği, başarılarının görünür kılındığı bir şekilde anılması gerektiğini belirtti.

Ardından Gazeteci İsmail Küçükkaya sahneye çıktı. Yaklaşık 2 saat süren söyleşisine ilgi oldukça büyüktü.

 

 

 

 

 
 
 
 
Haber okuma sayısı: 210