T.C. Yargıtay Başkanlığı İle Sözleşmesi Bulunan Meslektaşlarımızın Dikkatine.

T.C. Yargıtay Başkanlığı İle Sözleşmesi Bulunan Meslektaşlarımızın Dikkatine.

T.C. Yargıtay Başkanlığı ile Birliğimiz arasında, “Yargıtay Meslek Mensupları Ve Bakmakla Yükümlü Oldukları Aile Fertlerinin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol”, 19.09.2022 tarihinde yenilenmiştir.


01.10.2022 tarihinde yürürlüğe girecek olan protokole istinaden, bu protokol kapsamındaki reçeteler için Yeni Reçete Provizyon Sistemi hazırlanmış olup, bu ekran 01.10.2022 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacaktır.


Eski sisteme reçete girişleri 07.10.2022 Cuma günü saat 19:00 itibari ile kapatılacak olup, raporlamalara ilişkin işlemler yıl sonuna kadar eski bölümden yapılabilecektir.


Kurum reçetelerinde yer alan ürünlere ait İTS işlemleri Reçete Provizyon Sisteminden yapılması zorunludur. İTS işlemlerinin yapılabilmesi için EBS sisteminden İTS GLN numarası ve Şifre bilgilerinin eklenmiş olması gerekmektedir. (Reçete Provizyon Sistemi üzerinden de EBS sistemine ulaşılarak bilgiler eklenebilmektedir. )

İzlenmesi gereken işlem adımları ve görseller ekteki şekildedir. Yargıtay Başkanlığı ile sözleşmesi bulunan meslektaşlarımızın dikkatine sunarız.Sistem anlatım kılavuzu PDF olarak indirmek için tıklayınız.

Sistem anlatım kılavuzu Sunum olarak indirmek için tıklayınız.
  • 3 October 2022
  • 328
  • Geri