İçimizden Biri...

İçimizden Biri...

Sayın meslektaşımız,

İçimizden biri köşemize ülkemizde meydana gelen ve maalesef birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem felaketi dolayısıyla ara vermiştik. Bu ay itibariyle yeniden köşemizde eczacılığın yanı sıra farklı meziyetleri olan siz değerli meslektaşlarımızla beraber olmaya devam edeceğiz. Bu ay ki konuğumuz Rüya Eczanesi sahibi Ecz. Hülya Çelik Kaya, kendisine has bir biçimde kasnağa motifler işlemekte. Özel bir yetenek gerektiren bu çalışma sabır ve ilham gerektirmekte. Sözü uzatmadan kendisine veriyoruz;


Merhaba

Ben Rüya Eczanesi sahibi Ecz. Hülya ÇELİK KAYA, Denizli Eczacı Odasının içimizden biri köşesine konuk olduğum için çok mutlu oldum, teşekkür ediyorum.

    Burada yazma sebebim çok severek yaptığım ve zamanla bende tutkuya dönüşen elişi merakım, dekorasyona olan ilgim, kahve sunumlarım ve çektiğim seyahat fotoğraflarım. Aslında bir şeyler üretmek örmek, işlemek, dikmek benim çocukluğumdan gelen bir merak. İlkokulda oyuncaklarımın kıyafetlerini kendim örer, tasarımlar yapar, oyuncak evler dekore ederdim. Daha sonra öğrencilik, iş hayatı, çocukların büyüme dönemleri derken vakit ayıramadım ama pandemiyle birlikte içinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerde özellikle mesleki olarak çok yorulduk çok stresli zamanlar geçirdik ve büyük fedakarlıklar yaptık. İşte bu zamanlarda elişlerim bana tam bir terapi oldular. Önceden vakit ayıramadığım, sevdiğim, yeteneğim olduğunu keşfettiğim ne varsa ortaya çıkardım. Evimdeki dekorasyon eşyalarını kendim yapmaya başladım. Önce yastıklar battaniyeler ördüm. Daha sonra perdeler, abajurlar tablolar işlemeye başladım, üretmeyi keşfettim ve bunun insanı ruhsal ve mental olarak nasıl iyileştirdiğini gördüm. Çevremden arkadaşlarımdan ve ailemden o kadar güzel tepkiler ve geri dönüşler aldım ki bunları herkesle paylaşmak istedim. Instagram’da hulyalihayat diye bir sayfa açtım. Sayfamda yaptığım elişlerini seyahat fotoğraflarımı, seyahatlerden aldığım ve koleksiyon yaptığım fincanlarla olan kahve sunumlarımı ayrıca dekorasyon önerilerimi paylaşıyorum. Elişi yapmanın yanında gezmeyi ve farklı yerler görmeyi de çok seviyorum. Gittiğim şehirlere ve ülkelere göre kanaviçeler işliyorum bu benim için çok farklı bir enerji ve motivasyon oluyor. Mesela Paris için Eyfel Kulesi ve Kapadokya için bir balon tablosu işledim.

   Renklerin enerjisine çok inanıyorum. Renklere, mevsimlere, doğaya ve birçok başka şeye uygun kombinler yapıp arkadaşlarım için sunumlar hazırlıyorum. Paylaşımlarım için o kadar güzel geri dönüşler ve mesajlar alıyorum ki kendimce düşünmeden edemiyorum -demek ki bana iyi gelen başkalarına da iyi gelmiş ve iyileştirmiş diyorum. Özellikle içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçte paylaştıklarım bana ilham oluyor, ruhuma iyi geliyor, hastalıklarıma şifa oluyor gibi birçok dönüşler de oluyor. Bir an için bile olsa birilerini gülümsetip mutluluk ve motivasyon kaynağı olmak çok güzel bir duygu.

   Ayrıca sosyalleşmenin neredeyse hiç kalmadığı pandemi döneminde dünyanın dört bir tarafından fikir alışverişi yapıp, modeller paylaştığım birçok arkadaşım oldu.

   Paylaşmak çok güzel, yazdıklarımı okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

 

                                                                                                                                              Ecz. Hülya ÇELİK KAYA