Haberler

 • 2023 Yılı Tartı Aletleri Muayene İşlemleri.
  Sayın meslektaşımız,Bilindiği üzere eczanelerimizde kullandığımız hassas terazilerin 2 yılda bir kontrollerinin yenilenmesi gerekmektedir. Buna göre tartı aletlerinin piyasaya arzından sonraki muayenelerine ilişkin usul ve esasları belirleyen “Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği” 28.12.2018 tarihli 30637 sayılı Resmî Gazete yayımlanmıştır.Bu yönetmeliğe göre 2 yıllık periyodik muayenesi dolan eczanelerimizdeki terazilerin muayene ve damga işlemleri Yetkili Servis tarafından yapılacaktır.Kefeli Terazi veya Dijital Terazi muayenesi için ödenmesi gereken bedel olan KDV Dahil 295TL'yi yetkili servis eczaneye muayeneye geldiğinde tahsil edecektir.3516 sayılı Ölçüler ve Ayar kanununun 15. Maddesinin (c) fıkrası gereğince; Beyanname vermeyen, damgası kopmuş, bozulmuş, damga süre... Devamı için tıklayınız.

  13 January 2023

  578

  İçimizden Biri...
  Bu ay ki konuğumuz Gökçe Eczanesi sahibi Ecz. Reyhan AKAY. Reyhan hanım bize müziğe olan tutkusunu ve sonrasında seramik hamuruyla tanışmasını anlattı. Sözü kendisine bırakıyoruz.... Devamı için tıklayınız.

  9 January 2023

  261

  Denizli Eczacı Odası 50. Yıl Hatıra Koruluğu.
  Değerli Meslektaşlarımız ; Yeni yılın hepimize sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diliyoruz. Bu sene yeni yıl hediyesi olarak, Doçev öncülüğünde tüm üyelerimiz adına, Honaz Yukarı Dağdere mevkisinde bin adet fidanı toprakla buluşturarak, Denizli Eczacı Odası 50. Yıl Hatıra Koruluğu oluşturduk. Mesleğimiz ve geleceğimiz adına aydınlık yarınlarda, güzel ve yemyeşil bir ülkede mutluluk ve huzur içerisinde, nice yıllara kavuşmanız dileğiyle…... Devamı için tıklayınız.

  27 December 2022

  251

  İçimizden Biri...
  Bu ay ki konuğumuz Sağlık Eczanesi sahibi Ecz. Özen OĞUZTÜRK. Özen hanım bize Türk Sanat Müziğine olan tutkusunu ve yıllar içinde bu tutkusunun ona neler kattığını anlattı. Sözü kendisine bırakıyoruz.Sevgili MeslektaşlarımBen Sağlık Eczanesi sahibi ve mesul müdürü Ecz. Özen OĞUZTÜRK’üm. Tabi haklı olarak hangi Sağlık diyeceksiniz. Aynı şehirde iki Sağlık Eczanesi olduğu için hasta depocu gibi sizler de haklı olarak hangisi durumdasınız.Ben İstiklal Caddesind... Devamı için tıklayınız.

  7 December 2022

  385

  5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü
  Her sene 5 Aralık tarihinde Kadın Hakları Günü milyonlarca insanın katılımı ile kutlanmaktadır. Biliyoruz ki kadınlar cinsiyet ayrımcılığından, fiziksel şiddete kadar her gün birçok zorlukla karşı karşıya kalıyor ve birçok zaman bu adaletsizlik dolayısı ile eşitlik ile karşılaşamıyor. Kadın Hakları Günü erkekler ve kadınlar için insan haklarının eşit olmasını sağlamayı amaçlayarak, kadınlara yapılan hem fiziksel hem psikolojik şiddeti en aza indirgemeye çalışıyor. Dünyanın her yerinde, her sene Kadın Hakları Gününde bu konular kapsamında kamusal tartışmalar, konferanslar düzenlenmektedir.... Devamı için tıklayınız.

  5 December 2022

  193

  Öğretmenler Günü Kutlu Olsun..!
  Baş ÖğrBaş Öğretmen Mhhhustafa Kemal Atatürk olmak üzere nesiller yetiştiren öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.etmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere nesilleBaş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere nesiller yetiştiren öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.r yetiştiren öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.... Devamı için tıklayınız.

  24 November 2022

  231

  Denizli Eczacı Odası Mevduat Kampanyası
  Denizli Eczacı Odasına özel, %24 E-turuncu Hoş geldin faiz fırsatı 90 gün boyunca sizleri bekliyor! İlk kez ING Kobi Dijitalli olacak müşterilerimiz bu fırsattan yararlanabilmektedir. Hoş geldin faizi 2 milyon TL’ ye kadar uygulanır. Hemen başvur: https://ing.com.tr/denizli... Devamı için tıklayınız.

  16 November 2022

  295

  Ecz. Mehmet Burhan UZUNOĞLU
  Denizli Eczacı Odasının kurucu üyesi ve ilk oda başkanı olan sayın Ecz. M. Burhan UZUNOĞLU ile tamamen kendi olanaklarımızla belgesel tadında bir söyleşi yaptık. Bizleri kırmayıp davetimizi kabul ettiği için Ecz. M. Burhan UZUNOĞLU’na çok teşekkür ediyor ve uzun sağlıklı ömürler diliyoruz. Ayrıca yapımda ve yayında emekleri geçen meslektaşlarımız Aslı BEK, Öner GÜLMEZ, Özgür BÜYÜKÜNAL ve Hasan Ali GENÇ’e minnetlerimizi sunuyoruz. Sizlerin de beğeneceğinizi umut ettiğimiz bu tarih kokan söyleşinin linkini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.Söyleşi için lütfen tıklayınız...... Devamı için tıklayınız.

  21 September 2022

  589